Sława

Komornik znowu próbuje sprzedać ten pałac. Tym raz za ponad 2 miliony1 min na czytanie

Komornik znowu próbuje sprzedać ten pałac. Tym raz za ponad 2 miliony

Kolejne podejście komornika do sprzedaży barokowego pałacu po domu dziecka w Sławie. Licytacja w wakacje, od 2,3 mln zł. 

Zespół pałacowo-parkowy położony nad Jeziorem Sławskim znają nie tylko mieszkańcy Sławy. Barokowa perełka z XVII-XIX wieku otoczona starodrzewem w ostatnich latach mocno podupadła. Do 2006 r. działał tam dom dziecka, a po jego zamknięciu starostwo powiatowe we Wschowie sprzedało pałac prywatnemu przedsiębiorcy.

Nowy właściciel zapowiadał przywrócenie zabytkowi dawnej urody i ośrodek wypoczynkowy. Jednak w kolejnych latach pałac niszczał, aż znów zmienił właściciela. Nie powiodło się też spółce TIM. Pałac z przyległościami po raz kolejny jest wystawiany na licytację komorniczą. Nieruchomość jest rozległa i pięknie położona, tuż przy brzegu jeziora.

W jej skład wchodzi działka o pow. 4,6850 ha i kilka budynków, w tym mieszkalna oficyna i  cztery gospodarcze. Pałac ma dwie kondygnacje i poddasze. Powierzchnia użytkowa części mieszkalnej wynosi ponad 2,7 tys. mkw. a części gospodarczej 866,24 mkw. Oficyna to oddzielny dwukondygnacyjny budynek z XVIII w. o pow. użytkowej 156 mkw. Wartość całości oszacowano na 3 mln 496 tys. zł. Cena wywołania to 2 mln 331 tys. zł. Licytacja odbędzie się 13 sierpnia w Sądzie Rejonowym we Wschowie. 
RED


Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sława