Artykuł Informacyjny

Komputer dla dziecka bez wydawania fortuny! Jest to możliwe w Media Markt6 min na czytanie

Komputer dla dziecka bez wydawania fortuny

Oprócz książek i zeszytów, niezbędny w nauce jest komputer. Na skutek pandemii zmieniły się realia w szkołach. Zapytaliśmy eksperta, jaki sprzęt wybrać dla dzieci i to w przystępnych cenach.

Klienci pytają głównie o komputery 14-calowe, bo łatwo je transportować. Generalnie każdy laptop jest wyposażony w kamerkę i mikrofon, aby umożliwić komunikację z nauczycielem. – Musimy spojrzeć też na pamięć RAM. Takie minimum to 8 GB, które pozwolą na otwieranie aplikacji. Z procesorów polecam Intel Core i3 lub Ryzen 3 – wymienia jednym tchem Maciej Miechowicz, doradca klienta ze sklepu Media Markt.

Laptop do nauki i zabawy

Część rodziców chce mieć już wszystko w pakiecie. Nie tylko nauka, lecz również zabawa, a do gier komputer musi mieć lepsze wymagania. – Mówimy już wtedy o procesorze Intel Core i5 i Ryzen 5 – wyjaśnia ekspert – Głównie jednak rodzice skupiają się na tzw. biurówkach.

W Media Markt eksperci oferują usługę przygotowania sprzętu do użytkowania, czyli wgrywany jest oprogramowania tak aby, po powrocie do domu móc już od razu korzystać z komputera. – Wgrywamy wszystkie aplikacje, konfigurujemy. Jak dziecko otworzy komputer, to już wszystko będzie działać i będzie dostosowane pod użytkownika. Chcemy, aby nasi klienci byli zadowoleni – dodaje doradca. Ważna jest również matryca. Chodzi o to, żeby światło nie odbijało się od komputera i nie męczyło wzroku. Lepsze są te matowe.

A jak wygląda to cenowo? Od 2,7 tys. do 3,5 tys. zł w zależności od parametrów. Laptopy do biura zaczynają się już od około 1,4 tys. złotych, a gamingowe, czyli te przystosowane dla graczy od 3,5 tys. wzwyż. – Wszystko zależy od preferencji klienta – dodaje Miechowicz. Najczęściej wybierane są komputery marek Lenovo i Huawei.

Dodatkowy sprzęt, czyli drukarki i tablety

Tablety dalej są w modzie. – Musi mieć 4 albo 8 rdzeni na procesorze, aby to jego serce pracowało w jak najlepszym tempie. Pamięć wbudowana nie jest tutaj ważna, bo można włożyć kartę zewnętrzną. Jeżeli ktoś chce używać takiego sprzętu tylko do kontaktu z nauczycielem czy otwierania aplikacji, to jest to dobry wybór – mówi doradca. Jeśli chodzi o e-czytniki, to one służą tylko do czytania, zatem będzie to świetne rozwiązanie dla moli książkowych.

Drukarka dla ucznia ma być łatwa w obsłudze i tania w użytkowaniu. Mamy tutaj dwa rodzaje: laserową (monochromatyczna) i atramentową (kolorowa). Oba mają swoje zalety i wady. Ciekawą propozycją są drukarki posiadające możliwość uzupełniania tuszu, co jest o wiele łatwiejsze niż wymiana kartridży. Jaką wybrać dla ucznia? – Jeżeli chodzi o wydruk pracy zaliczeniowej, to dobrze sprawdzają się czarno-białe, toner wystarcza na około 1200 kartek. Myślę, że to by wystarczyło, ale wszystko zależy od klienta – podkreśla Maciej Miechowicz.

Jeśli branża IT nie Twoją mocną stroną, to warto wybrać się osobiście do sklepu Media Markt w Galerii Głogów przy ul. Poniatowskiego w Głogowie i podpytać sprzedawcę o szczegóły.

Zobacz inne