Dzieje sięGłogów

Koncentrator tlenu w starostwie. Dudkowiak: Robię wszystko, aby dbać o zdrowie pracowników1 min na czytanie

Starosta Dudkowiak zakażony COVID 19

Spośród 102 pracowników Starostwa Powiatowego w Głogowie aż 11 osób zachorowało na Covid – 19. Obecnie 11 przebywa na zwolnieniach lekarskich, a dwie na kwarantannie – starosta Jarosław Dudkowiak wyjaśnia powody zakupu nowego urządzenia, koncentratora tlenu. Pisaliśmy o tym: TUTAJ.

-Jestem pracodawcą i zdecydowałem się na taki zakup w trosce o pracowników starostwa. Czując brzemię odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoich pracowników robię wszystko, co w mojej mocy, aby zatrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa i dbać o ich zdrowie. Zachęcam innych pracodawców do zapoznania się z korzyściami zdrowotnymi, jakie daje tlenoterapia – wyjaśnia starosta.

Dodaje, że czas pandemii jest trudny. – A ja jako pracodawca muszę pomóc moim pracownikom. To mój obowiązek jako człowieka, ale także zobowiązują mnie do tego przepisy, a konkretnie art. 207 paragraf 2 Kodeksu Pracy – pracodawca jest obowiązany chronić zdrowie i życie pracowników poprzez zapewnienie bezpiecznych i higienicznych warunków pracy przy odpowiednim wykorzystaniu osiągnięć nauki i techniki. Zakup takiego aparatu tlenowego wpisuje się właśnie w wypełnienie tego przepisu – dodaje.

Zamierza zakupić kolejne takie urządzenia. Jeden z nich trafi do powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności, a drugi użyczany potrzebującym mieszkańcom powiatu głogowskiego.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się