Dzieje sięFotoGłogówmy:Kotla

Koncert muzyki organowej i kameralnej w Kotli z datkami na organy4 min na czytanie

Koncert muzyki organowej i kameralnej w Kotli z datkami na organy 2

W niedzielne (6.10.) popołudnie, tuż po mszy świętej odbył się w kościele pw. św. Marcina z Tours w Kotli koncert muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej, organizowany przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej, wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego i miejscową parafię.

W koncercie muzyki kameralnej wystąpili uznani w Polsce i Europie z licznych koncertów, konkursów i festiwali muzyki kameralnej oraz historycznych praktyk wykonawczych dr. hab Magdalena Pilch (flet Traverso) oraz dr. hab Marek Pilch (klawesyn) – nauczyciele akademiccy na Akademii Muzycznej w Łodzi i Katowicach. Głównym wykonawcom towarzyszył głogowski Chór „Beati Cantores” pod dyrekcją Barbary Walendzik. Całość prowadziła Bożena Rudzińska.

Podczas koncertu można było usłyszeć utwory: (klawesyn i flet) J.S. Bacha, J. Frobergera, J.M. Leclair, L. Couperiana, J-p. Rameau oraz wykonane przez chór: St. Moniuszki i M. Gomółki.

Od wielu lat organy w kościele pw. św. Marcina w Kotli są nieczynne i wymagają gruntownej renowacji. Koncert muzyki kameralnej był okazją do podjęcia; z inicjatywy wyżej wymienionych organizatorów; społecznej inicjatywy renowacji organów w kościele w Kotli. Działacze TZG rozprowadzali przed koncertem folder koncertowy oraz okolicznościowe cegiełki z numerem konta, na które ludzie dobrej woli mogą wpłacać datki na remont organów.
RED

źródło: TZG/Dariusz Czaja

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się