Dzieje sięGłogów

Koncert organowy w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Głogowie4 min na czytanie

Po mszy koncert organowy 6

W kościele pw. Miłosierdzia Bożego na Piastowie wierni biorą właśnie udział w koncercie zorganizowanym przez Towarzystwo Ziemi Głogowskiej.

– Koncerty organizowane przez TZG są fenomenalne. Przyjeżdżają najlepsi artyści klasy światowej – mówi Bożena Rudzińska, która dziś prowadzi koncert. – Jest to też wyjątkowy czas, bo wydarzenie łączy się z pożegnaniem ks. Idzika i powitaniem nowego proboszcza ks. Andrzeja Skibickiego – dodaje Rudzińska.

Radoxim 5

W koncercie muzyki organowej i kameralnej występują: na organach – prof. dr hab. Bogusław Raba oraz zespół ,,Ensemble Vox Imaginaria” z programem muzyki średniowiecznej. Zespół tworzą Julietta Gonzalez-Springer (śpiew) i Ryszard Lubieniecki (gra na instrumencie starodawnym– portatywie organowym).

Taki koncert odbywa się już trzeci rok z rzędu w ramach cyklu koncertów muzyki organowej i kameralnej ziemi głogowskiej. – W tym roku nie odbyły się koncerty wiosenne, a ten jest pierwszy. Kolejne m. in. w Grodowcu i Kolegiacie na uroczystości 900-lecia – mówi Zbigniew Mazurek, prezes TZG.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się