Dzieje sięPrzemkówRegion

Koncert w Przemkowie. Zagrali dla pogorzelców [Zdjęcia]8 min na czytanie

Koncert w Przemkowie. Zagrali dla pogorzelców [Zdjęcia] 15

Występy lokalnych zespołów, licytacja, loteria… Na koncercie charytatywnym dla pogorzelców w Przemkowie działo się wiele. Wczoraj (14.01) impreza odbyła się ośrodku kultury.

Na miejscu spotkaliśmy panią Iwonę Guzik, jedną z osób, która straciła mieszkanie w pożarze. – To był bardzo trudny czas. Śniło mi się to wszystko później, ten hałas, te spadające dachówki. Nie mogłam pracować – przyznaje – Chcę podziękować wszystkim mieszkańcom, bo jesteśmy tu jedną, wielką rodziną w Przemkowie. I przede wszystkim chcę podziękować policjantom, bo bez nich, to by nas pewnie tu dzisiaj nie było. Nie zdążylibyśmy uciec – mówi ze wzruszeniem i ma nadzieję, że uda się odbudować kamienicę – Wchodzę do mieszkania i widzę niebo – opowiada.

-Odzew jest bardzo duży. Mimo że tragedia wydarzyła się 8 grudnia i te pierwsze emocje opadły, to ludzie nie zapomnieli. Mieszkańcy Przemkowa i okolicznych miejscowości pojawili się na koncercie. Przez ostatnie dni przynosili też nam przedmioty na licytacje – mówi Bogumiła Ornatowska – Cichoszewska, dyrektorka Przemkowskiego Ośrodka Kultury i Biblioteki – Oprócz koncertów odbywa się też loteria i wspomniana licytacja. Poza tym można kupić przepyszne ciasta i jest zorganizowana militarna fotobudka.

Na scenie wystąpili: Tęcza, Przemkowski Uniwersytet Trzeciego Wieku, Damian Turijew, Cykady, Kuba Grabarek i Sekcja. – Wystąpimy z układem pirackim. Na ostro! Fajny taniec – mówią zgodnie Zuzia i Martina z Przemkowa – Miałyśmy na przygotowanie tydzień, ale znamy już układ. Będziemy zbierać pieniądze dla osób, którym się dom spalił. Lubimy pomagać! – mówią młode tancerki z zespołu Cykady.

W Internecie dalej trwa zbiórka na odbudowę kamienicy. Link znajdziesz – tutaj!

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się