Dzieje sięmy:GaworzyceRegion

Koncertowe otwarcie sali gimnastycznej w Dalkowie [Zdjęcia]8 min na czytanie

Koncertowe otwarcie sali gimnastycznej w Dalkowie [Zdjęcia] 25

Wyremontowana sala gimnastyczna w Dalkowie została dziś (6.01) oficjalnie oddana do użytku. Z tej okazji odbyło się spotkanie opłatkowo-noworoczne z inicjatywy proboszcza parafii pw. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim, księdza Jana Krawczyka. Uroczystość uświetnił występ Sandry Bujak-Gwardy, która swoim śpiewem stworzyła świąteczny klimat.

-Jestem mile zaskoczony, że to tak fajnie wyszło – przyznaje wójt, Jacek Szwagrzyk – Przy okazji otwarcia mogły się spotkać parafie z Kurowa i z Kłody. Ta sala ma łączyć ludzi nie tylko z gminy Gaworzyce, lecz także przyjaciół z gminy Żukowice. Sala będzie służyła gospodyniom, czytelnikom i grupom, które dbają o swoje zdrowie – mówi. A jakie prace wykonano w ramach przebudowy sali? – Ocieplenie i malowanie ścian. Mamy już nowoczesną pompę ciepła. Wymieniono podłoże na nowoczesne. Na to zadanie Gmina Gaworzyce pozyskała środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie pół miliona złotych – wyjaśnia wójt.

Jak sołtys wsi ocenia nową salę? – Podoba mi się, ale nie wszystko. Dobrze, że zrobili, ale trzeba to wszystko dopiąć na ostatni guzik. Trzeba przede wszystkim zlikwidować próg, bo dla osób z niepełnosprawnościami będzie problem. Przypilnuje, żeby te mankamenty naprawić – mówi Bronisław Kurek.

Z miłą informacja przyjechał na otwarcie sali starosta polkowicki, Kamil Ciupak. Przekazał, że sołectwo Dalków wygrało w 23. konkursie “Na najlepszą inicjatywę społeczną służącą podniesieniu estetyki wsi powiatu polkowickiego”. – Komisja zdecydowała, ze najlepszy projekt złożyli mieszkańcy Dalkowa i dzięki temu zdobyli 1. miejsce. Inicjatywa dotyczy zagospodarowania placu w centrum miejscowości. Został wyczyszczony, a w środku postawiono makietę kościoła ewangelickiego, który niestety uległ zniszczeniu – mówi starosta.

Na koniec uroczystości można było spróbować pysznych wypieków od gospodyń wiejskich.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się