Dzieje sięGłogów

Koniec problemów z fontanną? Ma niebawem już działać1 min na czytanie

Fontanna nie tryska już wodą. Będzie naprawiana. Oznaczono nawet elementy do wymiany

Miejskie fontanny już działają, choć nie wszystkie… Mieszkańcy nadal czekają na fontannę w parku Słowiańskim. Zastępca prezydenta twierdzi, że ma zacząć funkcjonować już w przyszłym tygodniu. Dlaczego w ogóle to tak długo trwa?

-Obecnie wykonawca fontanny zdemontował płyty, które zostały źle położone. Oczekuje na właściwe warunki pogodowe. Przypomnę, że w zeszłym tygodniu były jeszcze przymrozki. Technologia klejenia tych płyt nie pozwala, aby średnia dobowa była zbyt niska. Bardzo mocno tego pilnujemy. Dlaczego? Nie chcielibyśmy, aby wykonawca w przyszłości powiedział, ze usterki związane z fontanną są już z nie jego winy tylko naszej, bo poprzez naciski społeczeństwa, my na przykład przyspieszamy klejenie tych płyt. Po pojawieniu się kolejnych problemów powiedziałby “OK, ale zwolnijcie mnie z gwarancji”. Pilnujemy zatem, aby wykonawca robił to w reżimie technologicznym – tłumaczy Piotr Poznański, zastępca prezydenta.

Radoxim 5

W przyszłym tygodniu, przed weekendem fontanna ma zacząć działać i jak zapewnia Poznański ma funkcjonować już przez wiele miesięcy.

W międzyczasie wykonano prace związane z inną fontanną miejską. – Wykonaliśmy gruntowny remont fontanny na Koperniku. Tam dużo wewnętrznych urządzeń hydraulicznych zostało wymienionych. Mało się o tym mówi, ale kiedy fontanna pracuje wiele dni, to jest bardzo duże obciążenie dla tych urządzeń, dlatego trzeba co jakiś czas prace serwisowe wykonywać – mówi zastępca prezydenta.

RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się