Dzieje sięGłogów

Koszarowce w remoncie, ale co z parkingami? Mieszkańcy: W centrum nie będzie gdzie parkować1 min na czytanie

Koszarowce w remoncie, ale co z parkingami? Mieszkańcy: W centrum nie będzie gdzie parkować

Inwestycyjny boom w centrum miasta. Na nowym osiedlu przebudowane zostaną dwa koszarowce. Jeden z nich, ten należący do miasta, już jest w trakcie remontu. Przybędzie mieszkań. Ale najemcy z bloków TBS przy ulicy Sowińskiego martwią się, że niedługo nie będą mieli gdzie stawiać samochodów.

– Jak będzie blok komunalny, tutaj na całej długości będzie dla niego parking – mieszkanki budynku TBS-u sąsiadującego z koszarowcem wskazują parking na 64 samochody wzdłuż wewnętrznej uliczki równoległej do ul. Sowińskiego. – Jeszcze możemy tu parkować, ale to kwestia czasu – dodają. Tłumaczą, że dla przyszłych mieszkańców bloku deweloperskiego parking ma być za blokiem i pod oknami. – A my zostaniemy tylko z tym parkingiem – wskazują plac między dwoma budynkami TBS na około 40 miejsc. – Ludzie mają po dwa-trzy auta i nie będziemy mieli gdzie parkować – jak obliczają, w bloku są 32 mieszkania, więc to co najmniej 64 samochody.

Radoxim 5

Inwestycję w imieniu miasta jako menadżer projektu nadzoruje spółka TBS. Jak informuje prezes Robert Musiał, przy samym koszarowcu w dokumentacji projektowej nie ma miejsc parkingowych. Jednak ilość miejsc parkingowych na drodze wewnętrznej przy ulicy Sowińskiego oraz planowanych do wybudowania w tym roku na terenie przekazanym miastu przez prywatnego inwestora, w pełni zaspakaja wymogi decyzji o warunkach zabudowy, czyli zapewnienie jednego miejsca parkingowego na jedno mieszkanie.

– Ilość miejsc postojowych, które powstały już i powstaną w związku z budową TBS nr 18 i przebudową koszarowca, w pełni wystarczy do spełnienia warunku z planu zagospodarowania przestrzennego – wyjaśnia Musiał. Dodaje, że to dotyczy wszystkich budynków TBS, koszarowca oraz budynku prywatnego. Wzdłuż tego ostatniego powstaną jeszcze miejsca dla samochodów.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się