my:KotlaRegion

KotlActive Forest Run! Ruszyły zapisy na bieg dla twardzieli w Kotli1 min na czytanie

KotlActive Forest Run! Ruszyły zapisy na bieg dla twardzieli w Kotli

Choć ta sportowa impreza dopiero pod koniec maja (24.05.), to jednak już ruszyły zapisy. I chętnych nie powinno brakować. W tym roku limit miejsc wynosi 300. To będzie trzecia edycja KotlActive Forest Run. Pierwsza odbyła się w Głogówku, druga w Kotli.

Znów będzie do pokonania dystans z przeszkodami o długości 8 lub dla tych bardziej wytrwałych 14 km. – Nie da się ukryć, że aby wystartować na tych dystansach trzeba być w treningu i się do nich przygotować – mówi wójt Łukasz Horbatowski.

Radoxim 5

Dlatego zorganizowali też krótszą trasę 3 km dla chociażby mieszkańców, aby nie tylko w roli kibiców, ale też aktywnie spędzili ten czas.

Oczywiście na uczestników czekać będą pakiety startowe. A w ich ramach m.in. koszulki i inne gadżety. Każdy otrzyma okolicznościowy medal i posiłek regeneracyjny. Uczestnicy zapisani do 1 kwietnia otrzymają personalizowany upominek.

Jednym z inicjatorów był Tomasz Kurdas, który skrzyknął kilku innych miejscowych biegaczy. W urzędzie plan się spodobał i się udało, bo przecież moda na bieganie trwa, ludzie wolny czas spędzają na sportowo. I choć zawodów biegowych w okolicy organizuje się sporo, to jednak ten jest inny niż wszystkie pozostałe – to bieg dla twardzieli.

Zapisywać można się przez internet na stronie sts-timing.
RED

Zobacz inne

Więcej w my:Kotla