Dzieje sięGłogów

Krzysztof Wołoszyn: Odszedł człowiek prawdziwy, kolega, strażak1 min na czytanie

Automatycznie zapisany szkic 745

Poruszający wpis na portalu społecznościowym zamieścił Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice, który współpracował ze zmarłym Krystianem Skokowskim. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w sobotę (14.09.) koło Miłosnej. W grupę 9 motocyklistów uderzyła honda. Pozostali poszkodowani trafili do szpitali. Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki.

– Zginął w wypadku nasz Krystian Skokowski… Niedowierzanie, ból i brakuje słów, by powiedzieć o ogromnej stracie dla wielu z nas, ale i dla mnie. Odszedł człowiek prawdziwy, kolega, strażak, otwarty na ludzi, zawsze gotowy do pomocy. Człowiek mądry, z pasją, ale i człowiek na którego każdy z nas zawsze mógł liczyć, taki zwyczajny-niezwyczajny. Ogromny smutek, żal i tragedia. Słowa tu nie pomogą, wiem o tym. Będzie go brakować rodzinie, ale i nam w codziennym życiu. To nie tak miało być. Na zawsze zostaniesz w pamięci – napisał wójt.

Środowisko strażackie w gminie Żukowice jest w szoku i bólu. Brak słów. Krystian Skokowski miał 31 lat. – Bardzo fajny, pozytywny, sympatyczny, aktywny, zawsze w działaniu pierwszy – Jarosław Szmidt, komendant gminny OSP w Żukowicach, wspomina, że jak wszyscy w OSP był od dzieciaka. Strażak i zapalony motocyklista w drugim pokoleniu, po ojcu, brat też jest strażakiem. Krystian Skokowski był naczelnikiem OSP w Kłodzie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się