Dzieje sięGłogówKoronawirusWideo

Ksiądz Rafał Zendran: Ja też boję się koronawirusa. Zróbmy tak, aby uniknąć zakażenia2 min na czytanie

Ksiądz Rafał Zendran: Ja też boję się koronawirusa. Zróbmy tak, aby uniknąć zakażenia

– Ja też boję się koronawirusa – mówi nam ks. Rafał Zendran, proboszcz Parafii Kolegiackiej w Głogowie. – Jestem astmatykiem i w każdej chwili, kiedy przyszłyby jakieś konsekwencje, to znalazłbym się w dużej grupie ryzyka – wyjaśnia. Nie ukrywa, że w sytuacji, w której się znaleźliśmy – czyli zagrożenia koronawirusem – należy słuchać głosu „roztropności”. – A na pewno tych, którzy mówią mądrze. Podejmując środki bezpieczeństwa, które pozwolą nam uniknąć zakażenia – zachęca.

Wiadomo, że kościoły, bynajmniej na razie, nie zostaną zamknięte dla wiernych. Taka decyzja zapadła w czwartek (12.03.) w episkopacie. – Niech osoby starsze, opiekujące się dziećmi czy będące zainfekowane nie przychodzą do kościoła i nie tworzą tłumu podczas chociażby niedzielnych eucharystii. Niech mszy świętej wysłuchają za pośrednictwem mediów – zachęca Zendran.

Ksiądz Rafał Zendran o koronawirusie

#PILNENiedzielne msze święte będą odbywać się normalnie. Ale ksiądz Rafał Zendran apeluje do wiernych o rozsądek. – Podejmując środki bezpieczeństwa, które pozwolą nam uniknąć zakażenia – mówi nam.CZYTAJ WIĘCEJ:https://myglogow.pl/ksiadz-rafal-zendran-ja-tez-boje-sie-koronawirusa-zrobmy-tak-aby-uniknac-zakazenia/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Piątek, 13 marca 2020

W najbliższych dniach komunia święta będzie dawana wiernym „na rękę”. Choć i to nie jest najlepsze wyjście z tej sytuacji. Dlatego m.in. w kolegiacie jest zbiornik ze środkiem do dezynfekcji rąk. – Musimy mieć poczucie, że człowiek jest słabszy od natury. I natura może zniszczyć piękną osobę, jakim jest każdy człowiek. Myślę jednak wewnętrznie, że Bóg jest silniejszy od natury – zauważa ksiądz.

Przypomina, że licząc się z pewnym ryzykiem, kapelani będą iść z komunią do osób chorych, które tego potrzebują. I nie powiedzą, że „nie pójdą, bo się boją”.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się