Dzieje sięGłogów

Kupa wstydu na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie. Nie sprzątamy po psach?1 min na czytanie

Kupa wstydu na Bulwarze Nadodrzańskim w Głogowie. Nie sprzątamy po psach?

Budowa Bulwar Nadodrzańskiego wciąż trwa, bo ten ma być gotowy wiosną. Jednak chodniki z kostki brukowej są już dostępne dla mieszkańców. Podobnie jak kilka mniejszych i większych trawników. Okazuje się, że to miejsce dobre na spacery, ale też służy jako wybieg dla psów.

– Nowa trawka, nowe ławeczki, pomyślałam pójdę na spacer. Cały plac opakowany przez psiarzy, psy biegają wolno i nikomu nawet nie w głowie po nich posprzątać. Obrzydliwy widok– alarmuje pani Ela i podsyła zdjęcia, a na nich biegające psy bez smyczy.

A przecież spacerują też tam rodziny z dziećmi. W miejskim ratuszu przyznają, że niewiele mogą zrobić w tej sprawie. Raczej apelują o rozsądek. – Szanujcie to, co się robi. Szanujcie miejskie pieniądze. Sami jesteśmy za to odpowiedzialni, pilnujmy siebie wzajemnie, aby do takich sytuacji nie dochodziło – mówi Daria Jęczmionka z biura rzecznika prezydenta.

Miasto rozważa, aby na bulwarze pojawiły się specjalne tabliczki przypominające o szanowaniu zieleni oraz sprzątaniu po psach. Ale koszy z woreczkami tam nie będzie. – Nie sprawdziły się w innych miejscach czy parkach na terenie miasta. Kosze były puste, zdewastowane. A woreczki ktoś zabierał, czasem rozrzucał obok – dodaje Jęczmionka.

Przypomnijmy, że niesprzątnięcie odchodów po psie grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się