Dzieje sięGłogów

Kurator napisał list do rodziców: Nie wysyłajcie chorych dzieci do szkół, przedszkoli, żłobków1 min na czytanie

Kurator napisał list do rodziców: Nie wysyłajcie chorych dzieci do szkół, przedszkoli, żłobków

Na skrzynkę pocztową otrzymaliśmy list Dolnośląskiego Kuratora Oświaty do rodziców. Roman Kowalczyk prosi w nim o to, aby w czasie epidemii COVID 19, przestrzegać obostrzeń.

– Bardzo proszę o zrozumienie dla rygorów sanitarnych i zasad wprowadzonych przez dyrektorów w szkołach, przedszkolach i placówkach. Proszę, abyście Państwo je respektowali, a do ich przestrzegania i stosowania motywowali swoje pociechy. Regulaminy obowiązujące w szkołach w czasie pandemii koronawirusa mogą być modyfikowane. Państwa wnioski i postulaty czy to indywidualne, czy formułowane przez Radę Rodziców i Radę Szkoły (społeczny organ złożony w równych częściach z uczniów, nauczycieli i rodziców; działa w niektórych szkołach na Dolnym Śląsku) bez wątpienia zostaną wzięte pod uwagę przez dyrektorów – zaznacza.

Podkreśla, że ważne jest częste mycie i dezynfekowanie, zachowywanie dystansu tam, gdzie jest to możliwe. Noszenie maseczek i przyłbic, tam gdzie jest to zalecane. – Bezcenna i niezbędna jest odpowiedzialność za siebie i innych (gdy jestem chory – kontaktuję się telefonicznie
z lekarzem, nie idę do pracy; kiedy mam dziecko chore – kontaktuję się telefonicznie z lekarzem, nie wysyłam dziecka do przedszkola, szkoły, placówki – dodaje.

Jest “święcie” przekonany, że jako jedna wielka oświatowa rodzina podołamy wyzwaniu, zdamy egzamin z solidarności, odpowiedzialności i dyscypliny. – W tych trudnych chwilach wspierając się – bądźmy razem! – apeluje.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się