Dzieje się

Kwarantanna w starostwie. Ławrowski pracuje w domu1 min na czytanie

Sesja 57

Jedna osoba w starostwie powiatowym w Głogowie na kwarantannie, a jedna pod nadzorem epidemiologicznym. To efekt wykrycia zakażenia covidem u wicestarosty Jeremiego Hołowni.

Kiedy wczoraj okazało się, że wicestarosta Jeremi Holownia ma covid, kwestią czasu było, że ktoś w urzędzie powiatowym zostanie skierowany na kwarantannę. Na szczęście wicestarosta od razu, gdy w zeszły czwartek źle się poczuł, poszedł do domu. W piątek miał teleporadę u lekarza, a w sobotę sam poszedł zrobić testy do szpitala, na własny koszt. W niedzielę otrzymał dodatni wynik. Dzisiaj zapadła decyzja powiatowego inspektora sanitarnego – na kwarantannę została skierowana osoba, z którą wicestarosta najbliżej współpracuje – członek zarządu powiatu Bartosz Ławrowski. Jedna osoba jest pod nadzorem epidemiologicznym, co oznacza, że chodzi do pracy.

Radoxim 5

– Codziennie się spotykamy z wicestarostą przynajmniej na pół godziny, choć mamy osobne gabinety. Dlatego już w poniedziałek zacząłem pracę zdalną. Dziś się dowiedziałem, że jestem kierowany na kwarantannę. Nadal wykonuję swoje obowiązki, tyle że w domu – mówi członek zarządu powiatu głogowskiego Bartosz Ławrowski. Ponieważ ostatni raz widział się z Jeremim Hołownią w czwartek, to ma kwarantannę do 18 października.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się