Dzieje sięKGHM

Kwiecień kolejnym dobrym miesiącem dla KGHM. Produkcja w górę, sprzedaż OK1 min na czytanie

Kwiecień kolejnym dobrym miesiącem dla KGHM. Produkcja w górę, sprzedaż OK

Wstępne wyniki produkcyjne i sprzedażowe Grupy KGHM Polska Miedź S.A. za kwiecień znów pokazują wzrosty. Dane z najnowszego raportu firmy mówią o tym, że od stycznia do kwietnia 2019 r. produkcja miedzi, srebra i metali szlachetnych w Grupie KGHM kształtowała się powyżej wielkości zrealizowanych w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Produkcja miedzi płatnej w kwietniu wyniosła 58,6 tys. ton i była większa o 23% niż rok temu. Jeszcze większy wzrost odnotowano w produkcji srebra 127,9 ton to aż o 46% więcej, a metali szlachetnych o 31% – 19,9 tys. troz.

Radoxim 5

O 8 procent wzrosła sprzedaż miedzi płatnej – wyniosła 51,7 tys. ton i była wyższa o 3,7 tys. ton w porównaniu do sprzedaży w kwietniu 2018 r. Sprzedaż srebra wzrosła nieznacznie – o 2% – wyniosła 100,2 tony i była porównywalna do sprzedaży zrealizowanej w kwietniu pred rokiem. Rekordowo, bo o 66% wzrosła sprzedaż metali szlachetnych TPM i wyniosła 15,3 tys. troz i była wyższa o 6,1 tys. troz w porównaniu do kwietnia 2018 r. Głównym tego powodem była wyższa sprzedaż złota.

Fot. KGHM S.A.

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się