"Ładna gra nie daje punktów". Sparta Grębocice przegrała

12:22, 11.10.2020 Mateusz Komperda Aktualizacja: 12:22, 11.10.2020

Warunki do gry w piłkę nożną tego dnia nie były łaskawe. W sobotnie popołudnie (10.10.), gdy w Grębocicach rozpoczynało się ligowe spotkanie, padał deszcz. Sparta na murawę wybiegła jednak mocno zmotywowana, bo szuka punktów, by odbić się z dna tabeli. W tym sezonie na 4-ligowych boiskach idzie im różnie.

- Może ładnie gramy, ale nie daje nam to punktów - nie ukrywa Paweł Żmudziński, trener Sparty, która już na początku meczu z Orkanem Szczedrzykowice miała wiele okazji. Nie udało się nic strzelić. W 39. minucie to musiało się zemścić. Goście po golu Jarosława Gambala wyszli na prowadzenie i utrzymali je do przerwy. - Później mieliśmy kolejne okazje, poprzeczkę, mogliśmy doprowadzić do remisu, ale brakowało nadal skuteczności - załamuje ręce trener.

Orkan zadał więc drugi cios i za sprawą celnego trafienia Łukasza Filipiaka podwyższył na 2:0. Dopiero w 87. minucie miejscowi doprowadzili do kontaktu - Łukasz Szuszkiewicz dał jeszcze nadzieje, ale czas płynął nieubłaganie. - Przegraliśmy po naprawdę dobrym meczu. W szatni rozmawialiśmy, że gdyby ładną grę można było zamienić na punkty, to byśmy mieli ich teraz o kilka więcej. Nie będę ukrywał, że na naszą dyspozycję złożyły się kontuzje i choroby, z którymi mamy do czynienia od początku rozgrywek. Nie będziemy narzekać. Gramy dalej. Przed nami w tym roku jeszcze siedem kolejek i chcemy utrzymać kontakt z zespołami liczącymi się w walce o utrzymanie - zapowiada Żmudziński, bo wierzy w swój zespół oraz to, że planów im nie pokrzyżuje również epidemia.