Dzieje sięGłogów

Łamią przepisy, jadą slalomem. “To może skończyć się tragedią!”1 min na czytanie

Łamią przepisy, jadą slalomem. "To może skończyć się tragedią!"

Trwa przebudowa drogi powiatowej z Nielubi do Żukowic. Obecnie wymieniana jest podbudowa w miejscach, w których okazało się to jest po prostu konieczne. – Wiem, że mimo zamknięcia drogi mieszkańcy ignorowali oznakowanie i ruch osobowy na tym odcinku dalej funkcjonował. Obecnie jest to niemożliwe i niebezpieczne – przypomina Bartosz Ławrowski, członek zarządu powiatu głogowskiego, bo kierowcy jadą tam slalomem łamiąc przepisy ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że przebudowany zostanie 4 km odcinek tej drogi. – Pod względem długości jest to największa inwestycja drogowa powiatu głogowskiego od wielu lat – dodaje Ławrowski. W ramach inwestycji, oprócz częściowej wymiany podbudowy i nowej nawierzchni asfaltowej, powstanie chodnik w Nielubi. Koszt inwestycji to około 2,7 mln zł, z czego 44 proc. to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg oraz 11 proc. wsparcia od gminy Żukowice. Blisko 1,5 mln zł będzie pochodziło z budżetu powiatu.

– Oczywiście mam świadomość jak zamknięcie tego docinka drogi na czas remontu jest obecnie uciążliwe dla części mieszkańców gminy Żukowice. Zwłaszcza, że nałożyło się to z zamknięciem skrzyżowania i budową ronda w Głogowie. Dziś zamknięcie remontowanego odcinka wydłuża drogę dojazdową do Głogowa, w skrajnych przypadkach o 7 km. Jestem przekonany, że przebudowywany odcinek drogi zrekompensuje w przyszłości te dzisiejsze niedogodności – zaznacza członek zarządu.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się