Dzieje sięGłogów

Lato bez zdrojów ulicznych. Przez COVID 19 nie zostaną już uruchomione1 min na czytanie

Lato bez zdrojów ulicznych. Przez COVID 19 nie zostaną już uruchomione

Pani Helena Tarkowska często spaceruje z psem aleją Wolności. A że ostatnie tygodnie są upalne, zwróciła uwagę na to, że warto byłoby uruchomić uliczne zdroje. Jeden z nich, nowy, został tam postawiony przed rokiem. – Można byłoby chociaż psu nalać wodę do miski– uważa i dziwi się, że przez całe lato one nie działają.

I woda nie będzie z nich leciała, bo takie są zalecenia Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. – Przede wszystkim ze względu na to, że po każdym kontakcie musiałyby być dezynfekowane – przypomina Marta Dytwińska-Gawrońska, rzeczniczka prezydenta miasta. A takie zdroje znajdują się w kilku miejscach – na przykład jeszcze na placu Tysiąclecia, pod miejskim ratuszem czy w Parku Słonecznym. Kolejny jest budowany. Czytaj o tym: TUTAJ.

Radoxim 5

A wszystkie obostrzenia oczywiście ze względu na epidemię COVID 19. – Zalecenia Minerstwa Edukacji Narodowej są takie, aby wraz z początkiem roku szkolnego nie uruchamiać nawet poideł w szkołach. Takie u nas funkcjonują dzięki PWiK – zwraca uwagę rzeczniczka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się