FotoSława

Lato, lato wszędzie… Na sławskiej plaży tłumy. Wypożyczenie rowerku lub kajaku graniczy z cudem5 min na czytanie

Lato, lato wszędzie... Na sławskiej plaży tłumy. Wypożyczenie rowerku lub kajaku graniczy z cudem 8

Wczoraj w Sławie, podczas święta Bożego Ciała, było tłoczno nie tylko na ulicach podczas procesji, ale też na plaży. Wielu postanowiło w ten wolny dzień poprawić swoją opaleniznę lub wskoczyć do wody.

W LKŻ na wypożyczenie roweru wodnego trzeba było czekać w kolejce. Nie było też wolnych kajaków.

Na miejskiej plaży oznakowane już jest kąpielisko dla umiejących pływać. A nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwa trzech ratowników. – Ratownicy co dziennie kontrolują też dno kąpieliska czy nie ma tam porzuconych ostrych przedmiotów – mówił Andrzej Borkowski, szef WOPR.

Obok kąpieliska można poszaleć na nartach wodnych tym bardziej że na nieumiejących czekają instruktorzy. Czynna była również zjeżdżalnia dla dzieci. Lody, jak zwykle w Sławie, smakują najlepiej. O kolejnej atrakcji dowiedzieliśmy się od właścicieli pensjonatu Słoneczko, że już za kilka dni uruchomiona zostanie nieczynna od lat kawiarenka na wodzie. Lokale gastronomiczne otwarte, choć do oficjalnego otwarcia sezonu jeszcze kilka dni.

W sobotę (29.06.) koncert na Powitanie Lata w rytmie disco. Dziś pogoda nie dopisuje, ale pewnie weekendem znów na plaży ciężko będzie znaleźć puste miejsce.
Fed

Zobacz inne

Więcej w Foto