Dzieje sięGłogów

Intertrans wśród laureatów VII Głogowskiej Nagrody Historycznej2 min na czytanie

Laur za renowację płyty Rheinwalda. Intertrans S.A. laureatem VII Głogowskiej Nagrody Historycznej

Firma Intertrans S.A. laureatem VII Głogowskiej Nagrody Historycznej „Złoty Bilet Czytelników Wehikułu czasu”. Gala nagrody (2.04.) miała miejsce w bibliotece z udziałem specjalnego gościa, publicysty Cezarego Łazarewicza.

Do VII Głogowskiej Nagrody Historycznej nominowani byli: Karol Szczepaniak za piwo warzone według przedwojennej receptury głogowskiego browaru Berthold w ramach Festiwalu Smaków, muzeum archeogiczno-historyczne za pomnik Józefa Wybickiego, spółka Intertrans za renowację płyty Rheinwalda w Forcie Stern, Przedszkole Publiczne nr 3 za projekt edukacyjny i wydawniczy „Stu Polaków na 100 lecie odzyskania niepodległości” oraz Fundacja Boelsława Chrobrego i śp. Paweł Chruszcz za upamiętnienie przejazdu przez Głogów Armii Polskiej gen. Józefa Hellera.

Radoxim 3

– Głogów to historia, historia to ludzie – powiedział prezes Intertrans Kazimierz Kałucki przyjmując statuetkę z rąk prezydenta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Od tego roku po raz pierwszy jest to rzeźba wykonana przez Janusza Owsianego. Drugą statuetkę w roku jubileuszu 10 lecia Wehikułu czasu otrzymał Wiesław Maciuszczak.

Nagroda „Złoty Bilet” jest przyznawana od 2013 r. przyjaciołom i współpracownikom Wehikułu, którzy w niekonwencjonalny sposób  propagują przeszłość Głogowa. Dotychczas przyznano 43 Złote Bilety. Tegoroczny otrzymali Dariusz Zajączkowski, kierownik głogowskiego rejonu GDDKiA, dr Leopold Góral, Honorowy Obywatel Głogowa oraz Damian Szczepanowski, lider Głogowskiego Forum Historycznego.

Laur za renowację płyty Rheinwalda. Intertrans S.A. laureatem VII Głogowskiej Nagrody Historycznej 1

Wyróżnienia specjalne VII nagrody historycznej dostali Patryk Hering za dary zabytków przeszłości Głogowa oraz rodzina Adama Wiśniewskiego za przekazanie miastu jego kolekcji fotografii z przeszłości Głogowa.

Gościem specjalnym gali był dziennikarz i publicysta Cezary Łazarewicz, laureat nagrody Nike i nagrody Książka Historyczna Roku 2016”, który odczytał nominację do najważniejszej nagrody, a po uroczystości spotkał się z czytelnikami.

GH

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się