Sport

Legion Głogów najlepszym klubem w Polsce. Posypały się medale1 min na czytanie

Legion Głogów najlepszym klubem w Polsce. Posypały się medale

Legion Głogów ponownie został najlepszym klubem – tym razem w Pucharze Polski kadetów. A Maja Mołodecka wybrana została najlepszą zawodniczkę wśród kadetek starszych kick-light.

Na warszawskim AWF–ie został rozegrany Puchar Polski kick-light kadetów młodszych i starszych. Zawodnicy Legionu wywalczyli pięć medali, dwa złote (Maja Mołodecka – 65 kg i Nadia Moździoch – 50 kg) i trzy srebrne (Jagoda Stachaczek – 55 kg, Antoni Krężel – 42 kg, Zofia Bandura – 46 kg).

– Zostaliśmy sklasyfikowani na równi z klubem AZS AWF Warszawa a więc oba kluby otrzymały tytuł najlepszej drużyny turnieju. Maja Mołodecka po wygraniu trzech walk przed czasem i to wszystkich już w pierwszych rundach została uznana najlepszą zawodniczką wśród kadetek starszych w formule kick-light. To już trzeci turniej z rzędu, gdzie Maja wygrywa wszystkie walki przed czasem. Puchar w Warszawie był kolejną okazją do sprawdzenia naszych fighterów w warunkach bojowych. I po raz kolejny jesteśmy w czołówce rywalizacji krajowej – opowiada Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów.

Nie zwalniają tempa, bo za tydzień Martyna Kierczyńska i Mariusz Lach wezmą udział w Pucharze Świata w Budapeszcie. Oliwer Domińczak, Wiktor Ossoliński, Waldemar Mnich i Artur Godlewski powalczą o medale Mistrzostw Polski Kick-light w Kartuzach. Jakub Syc natomiast na gali w Jarocinie stoczy pojedynek na zasadach boksu birmańskiego – Lethwei.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport