Dzieje sięGłogów

Lekarze z głogowskiego szpitala zachęcają do noszenia maseczek!1 min na czytanie

Lekarze z głogowskiego szpitala zachęcają do noszenia maseczek!

Dotarł do nas apel lekarzy z oddziału neurologii w Głogowskim Szpitalu Powiatowym. Mimo tego, że nie ma nakazu noszenia maseczek w miejscach publicznych, zwracają uwagą na to, aby to robić. – Okrycia twarzy znacznie ograniczają one transmisję wirusa na inne osoby – mówi doktor Dariusz Kotlęga.

Dariusz Kotlęga, oddział neurologii w Głogowie

Zwracam się z prośbą o przekazanie apelu do mieszkańców, aby zakładali maseczki na twarz w miejscach publicznych, a w szczególności w sklepach, aptekach, piekarniach. Jeżeli jest problem z dostępnością, to niech będą to chusty, szaliki lub własnoręcznie uszyte maseczki materiałowe, które następnie należy prać i wyprasować.

Osoba nosząca okrycie twarzy zabezpieczona jest tylko częściowo, gdyż w tym celu najskuteczniejsze są maseczki specjalistyczne z filtrem. Mimo wszystko warto nosić maseczki i inne okrycia twarzy, gdyż znacznie ograniczają one transmisję wirusa na inne osoby.  Wiele osób przechodzi zakażenie koronawirusem bezobjawowo, ale w tym czasie zakażają innych. Wspólnie możemy zmniejszyć stopień zakażania między innymi przez takie osoby. 

Sam byłem świadkiem sytuacji, kiedy w dyskoncie mężczyzna kaszlał bez zakrywania ust ramieniem (bo tak należy robić) a po chwili przed nim przeszła starsza pani. W przypadku, gdyby ten pan był zakażony koronawirusem, sięgająca po mleko starsza pani byłaby obciążona wysokim ryzykiem zachorowania i zgonu. Są to bardzo niebezpiecznie sytuacje, którym musimy przeciwdziałać. 

RED

Podziel się informacją ...
  • 1.1K
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się