Dzieje sięGłogów

Licealiści uczą… efektywnej nauki. I podpowiadają jak nie tracić czasu przy książkach1 min na czytanie

Licealiści uczą... efektywnej nauki. I podpowiadają jak nie tracić czasu przy książkach

Uczniowie w I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie ruszyli z kolejnym projektem. Tym razem pod nazwą “Zapamiętani”. Olimpiada odbywa się pod hasłem „Zwolnieni z Teorii”. To taka ogólnopolska olimpiada. A chodzi o to, by pokazać swoim młodszym kolegom ze szkół podstawowych i rówieśnikom z innych szkół średnich, że nauka wcale nie musi być nudna. Może być efektywna. O tym opowiada nam Michał Poprawski, przewodniczący szkolnego samorządu, bo w projekt zaangażowali się też Weronika Białowąs, Nadia Korzeń i Dominika Świętek.

– W ramach projektu prowadzimy zajęcia na temat efektywnej nauki w szkołach podstawowych i średnich powiatu głogowskiego. Rozwijamy też media społecznościowe na których dzielimy się wiedzą i próbujemy walczyć z powszechnymi mitami na ten temat – zapewnia.

Dlaczego to robią? – Zauważyliśmy, że mimo obszerności materiału z jakim musimy się mierzyć w szkole nikt nie mówi nam o tym jak powinniśmy to robić. Bardzo często uczniowie, a nawet nauczyciele, nie mają pojęcia o tym jakie metody uczenia się są efektywne, przez co tracą swój cenny czas i nie widzą efektów własnej pracy – a te jak wiemy są najlepszą motywacją do działania – wyjaśnia.

Do końca marca chcą przeprowadzić wszystkie zajęcia w szkołach, więc czeka ich sporo pracy. – Ale jesteśmy dobrej myśli bo widzimy, że temat, którego dotyczy nasz projekt, jest ważny i warto go nagłaśniać. Poza tym chcemy rozwiesić plakaty w pozostałych szkołach i nadal, trzy raz razy w tygodniu, wrzucamy posty na nasze media społecznościowe – dodaje Michał. Na pewno warto tam zaglądać.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się