Artykuł Informacyjny

Liczy się dobra zabawa. Konsole, gry i sprzęt gamingowy w Media Markt5 min na czytanie

Liczy się dobra zabawa.  Konsole, gry i sprzęt gamingowy w Media Markt

Po decyzji Sony na sklepowe półki wróciła najnowsza konsola PlayStation 5 – oczywiście jest dostępna w sklepie Media Markt.

– To najpopularniejsza konsola – nie ukrywa Karol Białek, kierownik zespołu sprzedaży Media Markt znajdującego się przy ul. Poniatowskiego 12 w Głogowie. Chodzi oczywiście o PlayStation, która cieszy i bawi nas od pokoleń – nie mniejszą popularnością cieszy się jej najnowsza, bo piąta, odsłona. Ta od kilkunastu miesięcy, decyzją Sony, nie była dostępna w sklepach stacjonarnych, ale wszystko się zmieniło. Zainteresowanie jest duże. Także dodatkowymi akcesoriami m.in. słuchawki, kontrolery, dyski czy gry.

– Największą zaletą PlayStation jest biblioteka gier – szczególnie te ekskluzywne, w które nie pogramy na innym sprzęcie. Ponadto należy zwrócić uwagę na wysoką wydajność konsoli. Powiedzmy śmiało – kupując tę konsolę mamy pewność, że będziemy z niej korzystać latami – zachwala także, że jest to urządzenie wielowymiarowe: nie tylko do grania. Mamy dostęp do wielu aplikacji, świetnie posłuży jako domowe centrum multimedialne. Dostępne mamy dwie wersje konsoli z wejściem na płyty i bez niego – w tym drugim przypadku gry pobieramy online zapisując je na dysku.

Kilka słów o konsoli Xbox – ta dostępna jest w dwóch wersjach (Series X oraz Series S). Jedna od drugiej różni się wydajnością sprzętu, ale i ceną. Obie gwarantują najwyższą jakość obrazu oraz dźwięku. I wiele udogodnień dla gracza, nawet tego najbardziej wymagającego.– Jedną z największych zalet konsoli Xbox jest możliwość wykupienia abonamentu dzięki któremu mamy dostęp do biblioteki gier – a w niej około stu pozycji. Gry się zmieniają, są aktualizowane – zwraca uwagę kierownik w Media Markt.
Co na to Nintendo? Okazuje się, że w ostatnich miesiącach Nintendo Switch to hit sprzedaży.

– Ta konsola zyskała dużą popularność w trakcie pandemii, przez wzgląd na dostępność i specyfikę sprzętu. To konsola hybrydowa, możemy ją podpiąć do telewizora lub grać w formie przenośnej. Jej zaletą jest również biblioteka gier, których nie znajdziemy na innych konsolach np. Mario, Pokemony czy Animal Crossing – mówi. Przytacza, że istnieją dwie wersje tej konsoli: starsza wersja z ekranem LCD i nowsza z OLED. – To inny rodzaj matrycy. W tym drugim rozwiązaniu, nowszym, zyskujemy bardziej wyraziste kolory oraz lepszy kontrast. Ogólnie poprawia to oczywiście jakość grania – dodaje. Zalet jest wiele. Warto zajrzeć więc do Media Markt, by zapytać o szczegóły.

Zobacz inne