Dzieje sięGłogów

Likwidują Dom Samotnej Matki w Głogowie1 min na czytanie

Likwidują Dom Samotnej Matki w Głogowie

Dom dla samotnych matek przy ul. Folwarcznej stowarzyszenia Monar-Markot przestaje w naszym mieście prowadzić działalność. Mieszkanki właśnie się pakują.

O tym że przyszłość placówki dla samotnych matek jest niepewna, było już słychać od jakiegoś czasu. Niedawno wszystko się rozstrzygnęło. Monar-Markot kończy u nas działalność. – Budynek nie spełnia technicznych wymogów do funkcjonowania tego typu placówki, a jednocześnie jest to budynek należący do gminy miejskiej Głogów. Gmina przedstawiła nam koszty remontu, którym nie jesteśmy w stanie sprostać. W takiej sytuacji nie możemy tej placówki prowadzić. Musimy ją zamknąć i się wyprowadzić – tłumaczy decyzję Paweł Korliński. pełnomocnik zarządu stowarzyszenia Monar ds. wykluczenia społecznego.

Radoxim 5

Dom dla samotnych matek Monaru działa w Głogowie od 1999 roku, a więc ma u nas bardzo długą historię. Były lata, że bywał przepełniony, ale ostatnio mieszkało w nim kilka matek z dziećmi. Obecnie zostały dwie. – Na naszą trudną sytuację nałożył się jeszcze program 500 plus, po którego wprowadzeniu zainteresowanie takimi domami jest znacznie mniejsze. Jednak nadal jesteśmy potrzebni – podkreśla Paweł Korliński. Monar proponował miastu, aby przekazało mu budynek za przysłowiową złotówkę, jednak pomysł nie spotkał się z aprobatą radnych. Argumentem było m.in. to, że z dachu nad głową w tym domu bardzo rzadko korzystają głogowianki.

Samotne matki właśnie się pakują. Opuszczą placówkę pod koniec września lub na początku października. Od lipca taki dom, świeżo wyremontowany, działa w Ścinawie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się