Dzieje sięGłogów

Litr benzyny prawie za 8 zł. “Czekają nas bardzo wyraźne podwyżki”1 min na czytanie

Litr benzyny prawie za 8 zł. "Czekają nas bardzo wyraźne podwyżki"

Coraz drożej. Popularna benzyna 95 zbliża się do granicy 8 zł za litr. I to na wszystkich stacjach w Głogowie. Dziś (4.06.) dla przykładu na Circle K cena wynosi 7,95 zł. Litr diesla kosztuje 7,55 zł, a gazu 3,44 zł.

W najbliższych dniach krajowi producenci paliw nie wprowadzą zmian do swoich cenników hurtowych. Wynika to z braku wyznacznikowych notowań międzynarodowych, na bazie których kalkulowane są ceny w polskich rafineriach.  Zmiany w cenach hurtowych mogą pojawić się najwcześniej we wtorek. Ten brak nowych cenników w Orlenie i Lotosie nie oznacza niestety braku zmian cen na stacjach.  Wg analiz e-petrol.pl w drugim tygodniu czerwca czekają nas bardzo wyraźne podwyżki, które obejmą podstawowe gatunki paliw.

Radoxim 5

– Średnia ogólnopolska cena benzyny 98 już w dobiegającym końca tygodniu przekroczyła psychologiczną granicę 8 zł/l, ale wiele wskazuje na to, że także cena najpopularniejszego gatunku benzyny – „95” będzie nieuchronnie zbliżać się do 8 zł za litr – mówi Jakub Bogucki, analityk rynku paliw.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się