Dzieje sięFotoGłogów

Lokatorzy dostali klucze. Pani Maria: jestem bardzo szczęśliwa. To mieszkanie jest spełnieniem marzeń3 min na czytanie

1

Nowy budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ul. Generała Józefa Sowińskiego – trzeci – gotowy. W klatkach schodowych trwają prace porządkowe a w mieszkaniach słychać już te wykończeniowe. Lokatorzy malują ściany, montują meble. Niektórzy z nich już tam nawet mieszkają. Wśród nich Maria Ziemba (84 l.), która wcześniej dzieliła lokum z córką w bloku przy ul. Obrońców Pokoju. – Tutaj jest tak pięknie, bardzo mi się podoba. To mieszkanie jest spełnieniem moich marzeń – oprowadzała nas po swoim mieszkaniu. To około 46 mkw. – dwa pokoje, kuchnia, łazienka. – Jestem bardzo szczęśliwa, bo przecież mam swoje lata. A w TBS-ie jest pomoc z każdej strony. Coś się zepsuje, to jest majster. Przyjdzie i naprawi. Nie trzeba się niczym przejmować. Będzie wygodnie – zapewnia zaglądając za okno. Podoba jej się, że w tym miejscu zachowano drzewa, że nikt ich nie wyciął. – Mam też swój mały ogródek. Posadziłam sobie róże – dodaje.

A opłaty? Pani Maria wylicza, że czynsz to ponad 600 zł plus rachunki za media i telewizję. Uważa, że nie jest najgorzej. Biorąc pod uwagę, że do utrzymania własnościowego mieszkanie trzeba jeszcze doliczyć ratę kredytu. – Wiem, że rodziny z dziećmi mają zniżki na czynsz. Nie jest drogo. To są przecież nowe mieszkania. Oczywiście są jakieś niedociągnięcia, ale to niewielki problem – ocenia.

W sąsiedniej klatce pokoje dla dzieci szykuje Elżbieta Nibudek (28 l.). – Pomaga nam tata, który zna się na budowlance. Mieszkać będziemy na parterze. Trzeba przyznać, że mimo bliskości ruchliwej ulicy, po zamknięciu okien nic w środku nie słychać. Poza tym to bloki w centrum miasta, wszędzie jest blisko – to kolejny atut. Mamy trzy pokoje, osobną kuchnię – mówi nam, że w kolejce na to lokum czekali około dwóch lat. – I się doczekaliśmy, choć nie obyło się bez opóźnienia – zaznacza kobieta.

W tym budynku są 32 nowe mieszkania. Blok obok – ma być gotowy w następnym roku – przybędzie drugie tyle. Na budowę czwartego miasto otrzymało dofinansowanie ze środków Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. To 2 mln 117 tys. zł. Wartość całego projektu to 7 mln 676 tys. zł.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się