Dzieje sięFotoGłogów

Lokatorzy klucze dostaną w połowie czerwca. Nowy blok prawie gotowy3 min na czytanie

Lokatorzy klucze dostaną w połowie czerwca. Nowy blok prawie gotowy 4

Ani epidemia koronawirusa, ani też wyjątkowo długa zima nie pokrzyżowała im planów – nowy, trzeci budynek Towarzystwa Budownictwa Społecznego na tym osiedlu przy ul. Józefa Generała Sowińskiego – jest niemal gotowy. Jak zapowiada Magdalena Ogrodnik lokatorzy klucze do niego otrzymają w drugiej połowie czerwca. – Wszystkie prace przebiegły zgodnie z planem – potwierdza.

To dobra informacja dla najemców, bo przecież istniało ryzyko, że ten termin zostanie przełożony. – Obecnie trwają tam prace wykończeniowe. Jeśli tylko otrzymamy niezbędne pozwolenia na użytkowanie zaczynamy zasiedlanie tego budynku – dodaje. Znajdą się w nim 32 nowe mieszkania. 

Praca wre też obok, gdzie w budowie jest ostatni z bloków. Mury pną się do góry. – Tutaj prace również idą zgodnie z przyjętym harmonogramem – przyznaje Ogrodnik. Ma być gotowi w drugim lub trzecim kwartale 2022 roku. Ma kosztować 7 mln 386 tys. zł. Wykonawca daje gwarancję 5 lat na roboty budowlane. Inwestor, czyli TBS, na budowę zabezpieczył nieco więcej, bo 7 mln 895 tys. zł. Zainteresowanie mieszkaniami w TBS jest duże. Ludzie czekają w kolejce. Obecnie to około 400 wniosków.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się