Sport

Łukasz Jurkojć odchodzi z Chrobrego! „Dziękuję za te trzy lata”1 min na czytanie

Łukasz Jurkojć odchodzi z Chrobrego! "Dziękuję za te trzy lata"

Łukasz Jurkojć (36 l.) zmienia barwy klubowe. Choć na tym samym siatkarskim poziomie – 2.ligowym. SPS Chrobry Głogów zastępuje Sobieskim Żagań. O tym dziś (4.05.) poinformował oficjalnie jego nowy pracodawca. – W Chrobrym występowałem przez trzy sezony – wylicza.

Był to dobry okres w jego sportowej karierze. Nie ma co ukrywać, że ten doświadczony zawodnik był jednym z filarów zespołu. Z pomarańczo-czarnymi wywalczył awans do 1.ligi. – Uważam, że było nas stać, aby sięgnąć po niego na boisku, ale zawsze, w tych kluczowych momentach, brakowało tego czegoś – tej przysłowiowej kropki nad „i” – nie ukrywa.

Przychodząc do Chrobrego wiedział, że tutaj w Głogowie, chce się osiedlić z rodziną. – Syn od najmłodszych miesięcy spędzał czas na parkiecie. Bywał na meczach, wychowywał przy kibicach. Z przyjemnością przeglądam zdjęcia, gdy jeszcze nie potrafił chodzić, a już kibicował naszej drużynie – wspomina 36-latek.

Uważa, że wiele jeszcze przed nim, bo czuje się na siłach, aby kontynuować karierę. Nawet, jeśli zdrowie oczywiście pozwoli, w siatkówkę chce grać do 40 roku życia. Czego będzie mu żal? A no tego, że klub jednak nie przedłużył z nim wygasającej umowy, bo jak podkreśla – dobrze się tutaj czuł. Przede wszystkim tęsknić będzie za publicznością. – Dziękuję kibicom za wierny doping, a także pracownikom hali sportowej, gdzie rozgrywaliśmy swoje mecze – kończy.
RED

Podziel się informacją ...
  • 62
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Sport