Dzieje sięFotoGłogów

Mafia tytoniowa wpadła pod Głogowem! Paragwajczycy, Polacy i Brazylijczyk w rękach policji2 min na czytanie

Mafia tytoniowa wpadła pod Głogowem! Paragwajczycy, Polacy i Brazylijczyk w rękach policji

To była niesamowita akcja zakończona rozbiciem grupy zajmującej się produkcją nielegalnych wyrobów tytoniowych. W czwartek dziesięciu zatrzymanych zostało doprowadzonych do Prokuratury Rejonowej w Głogowie, natomiast w piątek byli w sądzie, który na wniosek prokuratury zadecydował o tymczasowym aresztowaniu wszystkich mężczyzn.

Z ustaleń śledztwa w tej sprawie wynika, że podejrzani na terenie województwa dolnośląskiego utworzyli grupę zajmującą się nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych. Członkowie grupy mieli przydzielone konkretne zadania. Wszyscy podejrzani zostali ujęci w miejscach przestępstwa oraz podczas dokonywania nielegalnej produkcji, przewożenia i magazynowania tych wyrobów.

Już na obecnym etapie śledztwa wiadomo, że łącznie grupa przestępcza wyprodukowała nie mniej niż 10 milionów sztuk papierosów, co stanowiło nie mniej niż 500 000 paczek oznaczonych podrobionym znakiem towarowym jednego z producentów papierosów oraz krajanki tytoniowej o wadze około 5 000 kg. Z tego tytułu nastąpiło uszczuplenie niezapłaconego podatku akcyzowego wielkiej wartości w kwocie nie mniejszej niż 13 milionów złotych. Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli w miejscach przestępczego procederu linię produkcyjną służącą do wytwarzania wyrobów tytoniowych, jak i wytworzone przy jej wykorzystaniu papierosy bez polskich znaków akcyzy oraz krajankę tytoniową.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się