Dzieje sięGłogów

Magnetyczne karty z herbem Chrobrego. Licealiści: Teraz idziemy na stadion!1 min na czytanie

Magnetyczne karty z herbem Chrobrego. Licealiści: Teraz idziemy na stadion!

W tej szkole – I Liceum Ogólnokształcącym w Głogowie – takie karty to nie nowość, bo funkcjonują od dziesięciu lat. Nowością jest to, że na ich odwrocie pojawił się herb lokalnej drużyny piłkarskiej Chrobrego. – A także logo naszego sponsora, który nas wspiera – mówi Janusz Kosałka, dyrektor. Na pierwszej stronie karty jest oczywiście zdjęcie liceum wraz z herbami szkoły oraz powiatu.

– Korzystamy z tego rozwiązania, bo to jest wygodne dla uczniów, ale i zapewnia nam wszystkim bezpieczeństwo. Dodatkowo jest to fajny promocyjny gadżet – wyjaśnia, że dopiero od tego roku na odwrocie karty postanowili coś zmienić. – Z tego powodu, że współpracujemy z Chrobrym i wspieramy ten klub sportowy, to właśnie taki pomysł – mamy nadzieję, że to zachęci uczniów do tego, by udać się na mecz pomarańczowo-czarnych – dodaje.

Radoxim 5

Blanka Korzeń i Wiktor Basala, pierwszoklasiści, są zachwyceni. – Mieszkam w Jerzmanowej i na meczu Chrobrego jeszcze nie byłem, ale przeglądam wyniki – ten ostatni mecz zwycięski 4:3 z Arką Gdynia – Wiktor zapewnia, że wkrótce pojawi się na stadionie przy ul. Wita Stwosza. Na nim bywa Blanka i to dość często. Była pod wrażeniem końcówki ostatniego sezonu, gdy Chrobry był bliski awansu do Ekstraklasy. – Oglądałam te mecze z rodzicami. Było to ekscytujące wydarzenie – pamięta. Licealiści już planują, by większą grupą wybrać się na ligowy pojedynek.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się