my: GrębociceRegion

Mają nową instruktorkę, specjalistkę od lepienia w glinie1 min na czytanie

Mają nową instruktorkę, specjalistkę od lepienia w glinie

Starsi mieszkańcy tej gminy biorą udział w zajęciach w ramach rządowego programu Senior +. W świetlicy w Rzeczycy już od stycznia zeszłego roku trwają zajęcia dla najstarszych mieszkańców. Współfinansuje i organizuje je oczywiście gmina. Zapisało się na nie 30 osób, które przychodzą lub przyjeżdżają w dwóch grupach – mieszkańcy Rzeczycy spotykają się trzy razy w tygodniu, a pozostałych miejscowości – dwa. Transport dla nich na zajęcia organizuje gmina.

To jest dla seniorów wielka odskocznia, szczęście, że mogą wyjść z domów, bo wielu z nich mieszka już samotnie. Od niedawna mają nową instruktorkę Izabelę Niewiadomską, która jest terapeutą zajęciowym i specjalizuje się w ceramice i wraz z grupą historyczną rzemiosł dawnych prowadzi warsztaty lepienia w glinie. – Bardzo mi się tu podoba – instruktorka chwali seniorów za ich zgranie, pozytywne nastawienie do życia, chęć do pracy oraz przygotowanie do zajęć.

Zajęcia dla seniorów odbywają się codziennie. To są spotkania, zabawy, pogadanki czy warsztaty, ale głównie zajęcia manualne. Ponieważ seniorzy z gminy Grębocice prace w glinie już poznali, to nowa instruktorka dołączyła tkactwo oraz plecionkarstwo. Seniorzy tworzą krajki i kilimy, a także koszyki. – Są bardzo kreatywni i sprawni, w mig łapią nowe metody, które im pokazuję – chwali Izabela Niewiadomska.

Zajęcia te odbywają się ze środków budżetu państwa w ramach programu Senior + oraz gminy Grębocice. W tym roku ten program się kończy, ale wójt gminy Roman Jabłoński zapowiedział już, że klub dla seniorów nadal będzie działał.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w my: Grębocice