Dzieje się

Majówka na sportowo w rytmach orkiestry dętej10 min na czytanie

Majówka na sportowo w rytmach orkiestry dętej 23

Choć pogoda nie dopisała, to na marinie nie brakowało chętnych do aktywnego spędzenia wolnego czasu. Atrakcji było sporo. Przede wszystkim sportowych takich jak bokserski trening oraz turniej w siatkówkę.

– Boks w naszym mieście ma długie tradycje, ale na parę lat zniknął i próbujemy go reaktywować – mówił Jakub Kowalski, trener UKS-u Boks Głogów. Pomóc w tym miał trening pokazowy. – Ludzie myślą, że boks to niebezpieczny sport, jakaś – brzydko mówiąc – naparzanka po głowie, ale to tylko stereotypy. Trenując nie bijemy się a w trakcie sparingów wszystkich chronią kaski – zachęcał. Opowiadał, że na co dzień zajęcia odbywają się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 w Głogowie.

Można było pograć w siatkówkę. Zebrało się kilkanaście osób. W tym gronie była Hanna Bielawa z UMKS Volley Głogów. – Najważniejsza jest dobra zabawa. Niektóre z tych osób nigdy wcześniej niewiele miały wspólnego z siatkówką. Jest śmiesznie – dodawała.

A zabawa trwała w rytm Orkiestry Dętej Zakładowej Huty Miedzi, której towarzyszyły mażoretki Huty Miedzi Głogów. – Do tego występu przygotowywałyśmy się około dwóch miesięcy. Było trochę zimno, ale ten chłód wynagrodził nam uśmiech publiczności! – cieszyła się Klaudia Wilczyńska.

Jeszcze dziś na marinie koncert Folk&Szanty. W niedzielę (5.05.) m.in. spływ kajakowy, rodzinny wyścig rowerów wodnych czy zajęcia w mini tenisa dla dzieci.
MK

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się