Dzieje sięFotoGłogów

Małe szczupaczki są już w jeziorze2 min na czytanie

Małe szczupaczki są już w jeziorze 1

Gospodarstwo Rybackie Sława zakończyło już tegoroczne zarybianie swoich jezior wylęgiem żerującym szczupaka. W pierwszej turze do Jeziora Sławskiego trafiło 500 tys. sztuk, w drugiej około miliona, a przed kilkoma dniami kolejna tura. W sumie około 2 mln sztuk.

– Do pozostałych ośmiu jeziora Gospodarstwa Rybackiego poza sławskim trafiło także kilkaset tysięcy sztuk małego szczupaczka, który samodzielnie szuka i pobiera pokarm a więc do Tarnowskiego Dużego i Małego, Głuchowskiego a także do pozostałych 8 jezior – powiedział nam prezes Mirosław Kmiecik.

Radoxim 3

Samo zarybianie Jeziora Sławskiego jest bardzo proste. – W wylęgarni rybka umieszczana jest w pojemnikach z wodą i bezpośrednio rozwożona przez rybaków po całym jeziorze i wpuszczana małymi porcjami w płytkie, zarośnięte czciną miejsca gdzie jest najwięcej pokarmu. Nieco inaczej wygląda zarybianie pozostałych jezior. Odpowiednie ilości wylęgu odmierzone menzurką trafia do specjalnie wykonanego worka z wodą napełnionego tlenem, dokładnie zamkniętego dopiero bezpiecznie trafia do poszczególnych jezior Gospodarstwa Rybackiego Sława – dodawał.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się