Dzieje sięGłogów

Malują miejsca dla niepełnosprawnych, ale… to kosztuje krocie!1 min na czytanie

Malują miejsca dla niepełnosprawnych, ale... to kosztuje krocie!

Malowanie na niebiesko miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych to gigantyczny wydatek. Tylko za dwie ulice miasto zapłaciło 100 tys. zł. A i tak nie mają gdzie stawać.

Na oznakowanie specjalnych miejsc postojowych zwraca uwagę głogowianin z niepełnosprawnością ruchową. Przypomina, że rozporządzenie zmieniające sposób oznaczania tych miejsc weszło kila lat temu. Dawne „koperty” mają być malowane na kolor niebieski z białym symbolem niepełnosprawności, plus znak pionowy. A u nas nadal wiele miejsc dla inwalidów jest oznakowanych po staremu. – Głogów się z tego nie wywiązuje – ocenia pan Jarosław z os. Kopernik.

Odpowiedź ratusza pewnie go zaskoczy. – Głogów się wywiązuje, ale to wszystko kosztuje. Wymalowanie tylko na ulicy Kosmonautów Polskich i Orbitalnej kosztowało 100 tysięcy złotych – informuje rzeczniczka prezydenta Głogowa Marta Dytwińska-Gawrońska. Ile kosztuje pomalowanie jednego miejsca dla osoby niepełnosprawnej? Jak wylicza miejsce o wymiarach 3,6 m x 5 m = 18 mkw., a koszt samej farby na pokrycie 1mkw. to 115 zł, do tego 70 zł za robociznę, co daje 2 tys. 140 zł za jedno miejsce. – Odnowiono około 55 miejsc, kolejne malowania będą sukcesywnie prowadzone, ale są uzależnione od posiadanych środków – dodaje rzeczniczka.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się