Dzieje sięGłogów

Mandaty za wjazd samochodem do lasu. Zakaz obowiązuje wszystkich, również wędkarzy1 min na czytanie

Mandaty za wjazd samochodem do lasu. Zakaz obowiązuje wszystkich, również  wędkarzy

Pan Jerzy jest zapalonym wędkarzem ze szczerą niechęcią do miejscowej Straży Rybackiej z komendantem na czele. Zdziwił się słysząc, że młody wędkarz z Głogowa dostał mandat 300 zł za przejazd przez las do łowiska z parkingiem w Mileszynie, bo sam jeździ tam od wielu lat i wcześniej znak zakazu nie rzucił mu się w oczy, a tym bardziej strażnicy. – Młody pierwszy raz nad wodę jechał – żałuje kolegi. Ale już oburzył się, że mandat wlepił mu sam komendant głogowskiej straży.

– Zainteresowałem się, bo i mnie może to spotkać – mówi pan Jerzy, choć samochód ma wzorcowo oznakowany, legitymację inwalidzką podbitą, a dotąd nikt nie żądał jej okazania, nie było problemu. By rozwiać wątpliwości, zadzwonił więc do komendanta wojewódzkiego Straży Rybackiej we Wrocławiu. I twierdzi, że ten wprowadził go w błąd zalecając, by na wjazd do lasu postarał się o dodatkowe zezwolenie od nadleśnictwa.

– Zgodnie z ustawą Państwowa Straż Rybacka ma takie same uprawnienia, jak straż leśna i straż łowiecka, do karania wszelkiego szkodnictwa leśnego i kłusownictwa – tłumaczy Dariusz Byra, p.o Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Rybackiej we Wrocławiu. To oznacza, że mają uprawnienia do karania ludzi, którzy niezgodnie z przepisami poruszają się po lesie, również myśliwych.

Za wjazd do lasu strażnicy rybaccy mogą wystawić mandat do 500 zł. I zamiennie – straż leśna może kontrolować wędkarzy. Inwalida nie musi mieć dodatkowego zezwolenia na wjazd do lasu
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się