Dzieje sięGłogów

Maraton Natura odwołany? Górski: Czekamy na rozporządzenie ministerstwa1 min na czytanie

Walentynkowy bieg z Jurkiem Górskim. Co tam się dzieje! 34

Wczoraj (17.03.) podczas konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od najbliższej soboty (20.03.) na terenie całego kraju zostanie wprowadzony lockdown. A wszystkie wydarzenia sportowe stanęły pod znakiem zapytania. Także Maraton Natura, który zaplanowano na niedzielę (21.03.) w Leśnej Dolinie koło Głogowa. Do pokonania są cztery dystanse – najdłuższy to ten maratoński o długości 42 km 195 m. Udział w nim mogą wziąć powyżej 16 roku życia.

– Z tego co podał minister nie wynika, aby taka indywidualna rywalizacja nie mogła się odbyć – mówi nam Jerzy Górski, organizator maratonu. Podkreśla, że trasy wyznaczono w lesie, na świeżym powietrzu. – Nie będzie wspólnego startu, nie będzie tłumów, bo każda ze zgłoszonych osób pokonuje wybraną trasę, o której godzinie chce – zaznacza. Udział w maratonie zadeklarowało w sumie 250 osób.

Radoxim 3

Górski dodaje, że ludzie są spragnieni aktywności fizycznej. – Widać to chociażby po ilości ludzi w parkach czy na ulicach. Biegają, jeżdżą rowerami – tłumaczy, że nie powinno się zabrania uprawiania sportu. – Pamiętamy o reżimie sanitarny. Na pewno nie będziemy szli pod prąd. Chcemy zorganizować maraton przestrzegając przepisów koronawirusowych. Czekamy na rozporządzenie ministra – zapewnia. Wkrótce organizatorzy mają wydać komunikat w tej sprawie.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się