Dzieje sięGłogów

Marcin i Szymon maturę zdali na 100 procent. Wielki sukces naszych licealistów!1 min na czytanie

Marcin i Szymon maturę zdali na 100 procent. Wielki sukces naszych licealistów!

Dwóch uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Głogowie zostało laureatami prestiżowego konkursu organizowanego przez fundację „Zawsze Warto” oraz Centralną Komisję Egzaminacyjną „Matura na 100 procent”. W gronie nagrodzony było tylko 26 ubiegłorocznych maturzystów z ponad 247 tys. zdających ten egzamin. Uroczysta gala czwartej edycji projektu odbyła się dziś w Gdyni. Młodzi i zdolni głogowianie, to Marcin Kostrzewa wraz z Szymonem Blidą.

Aby znaleźć się w tym gronie trzeba było wzorowo zdać maturę. Jednym zdaniem – im więcej 100 proc. wyników, tym lepiej. I dla przykładu Szymon tyle właśnie procent uzyskał z podstaw pisemnego egzaminu z języka angielskiego i matematyki oraz ustnego z języka angielskiego. Ponadto z rozszerzonych egzaminów z biologii, matematyki i języka angielskiego. Jak to zrobił? – Regularna praca – nie ukrywa chłopak, który stawiał przed sobą jasny cel. – Wiadomo, że praca to jedno, trochę szczęścia oraz talentu drugie, ale to wszystko złożyło się w jedną całość – dodaje. Na galę wybrał się wraz z rodzicami. Już wkrótce rozpocznie studia na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. I jest na dobrej drodze, by spełnić swoje marzenia i zostaniu lekarzem.

Udział w gali wziął również dyrektor szkoły. – Jestem bardzo dumny, bo wiem, że zdawalność egzaminów maturalnych w naszym liceum jest na bardzo wysokim poziomie. To zaszczyt dla naszej szkoły – mówi szczęśliwy Janusz Kosałka. To nie pierwszy przypadek, że w tym ścisłym gronie znajduje się uczeń z I LO. Przed dwoma laty laureatką konkursu była Aleksandra Cypko.
MK

Podziel się informacją ...
  • 290
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się