Dzieje sięGłogów

Martwią się o zdrowie psychiczne uczniów. “Młodzież nie chce wracać do szkoły”2 min na czytanie

Martwią się o zdrowie psychiczne uczniów. "Młodzież nie chce wracać do szkół"

Pod siedzibą Platformy Obywatelskiej w Głogowie apelowano do rodziców dzieci i młodzieży, która od kilku miesięcy nie chodzi do szkół ucząc się zdalnie w domach. – Jest coraz gorzej z ich zdrowiem psychicznym – usłyszeli dziennikarze.

– Wirus wciąż jest groźny, każdego dnia w Polsce umierają setki osób. Ta sytuacja zmieniła nasze życie. Wielu z nas nie może sobie z nią poradzić – z pustką i ciszą – podkreślał Jarosław Dudkowiak, przewodniczący PO. Zachęcał, by osoby potrzebujące pomocy, korzystały z odpowiednich instytucji.

Ewa Czaińska, która jest przewodniczącą komisji oświaty, kultury i sportu w starostwie powiatowym, przyznawała, że nie ma powodów do zadowolenia. – Diagnozując obecną kondycję psychiczną młodzieży trzeba stwierdzić, że brak kontaktów z rówieśnikami i obciążenie materiałem, to dwie główne przyczyny pogorszenia nastrojów i zdrowia u uczniów – mówiła.

Jej zdaniem młodzież nie chce mówić o zaległościach, kiedy ma trudności ze wstaniem z łóżka. – Największą troską dzisiaj jest utrzymanie motywacji do nauki, systematyczności oraz własnej aktywności. Wiele jest przygnębienia, depresji, izolacji. Spada również wydolność fizyczna, problemy z kręgosłupem czy wzrokiem, to tylko szczyt góry lodowej – ostrzegała.

Padły mocne słowa. – W grudniu i wcześniej młodzież chciała wrócić do szkoły, teraz już nie chce. Przyzwyczaiła się, bo widzi korzyści z zaistniałej sytuacji. Można wstać z łóżka kiedy się chce, jeść też. Młodzież wręcz zaczyna się bać powrotu do szkoły – dodawała Czaińska.

Powstały nawet ulotki – “Smutno ci? Jeżeli potrzebujesz pomocy natury psychologicznej w Głogowie skontaktuj się z…”. Poniżej jej wzór i niezbędne informacje.
RED

 1
Podziel się informacją ...
  • 183
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się