Sport

Martyna Kierczyńska zdobyła pas zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai2 min na czytanie

Martyna Kierczyńska zdobyła pas zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai

Podczas gali “Thai Battle Championship 2” Mariusz Lach, Jakub Syc oraz Martyna Kierczyńska wygrali zdecydowanie swoje pojedynki. A dodatkowo w walce Martyny stawką był tytuł zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai federacji ISKA.

W walce Mariusza Lacha z Michałem Gołębiowskim pierwsza runda układała się po myśli zawodnika Legionu. – Po uderzeniu łokciem pękł łuk brwiowy przeciwnika. Po uderzeniu na wątrobę był liczony. Druga runda również dla nas ale Mariusz trochę pogubił się w taktyce. Przeciwnik czując to w trzeciej rundzie rzucił wszystkie siły i chciał zakończyć walkę przed czasem bo tylko tak mógł wygrać. Mariusz mimo chwilowego kryzysu przetrwał do końca walki wyprowadzając kilka celnych akcji pod sam koniec walki. Zdecydowane zwycięstwo na punkty – mówi Maciej Domińczak, trener Legionu Głogów.

Radoxim 5

Jakub Syc wygrał przez K.O. w drugiej rundzie. – W pierwzzej rundzie Kuba za wszelką cenę chciał skończyć rywala i wkradło się trochę chaosu. Po wskazówkach w drugiej rundzie Syc walczył znacznie lepiej i po drugim liczeniu sędzia zastopował walkę – dodaje.

Martyna Kierczyńska pewnie wygrała swój pojedynek i zdobyła pas zawodowej Mistrzyni Polski Muaythai. – Od początku pojedynku Martyna wykonywała założenia taktyczne, męczyła rywalkę w klinczu, celnie trafiała akcjami bokserskimi i nie dawała się trafiać mocnymi kopnięciami przeciwniczki. Rywalka była mocna, to nie była jej pierwsza zawodowa potyczka a My nie mieliśmy żadnych nagrań jej walk i nie mogliśmy przygotować odpowiedniej taktyki. Trochę było to stresujące ale przygotowania przebiegły bardzo dobrze i nawet to, że Martyna nabawiła się zapalenia ścięgna i nie mogła za bardzo kopać, nie przeszkodziło w wykonywaniu innych akcji skutecznych na tą rywalkę z Warszawskiej Garudy – kończy Domińczak. Pierwsza walka zawodowa, pierwszy tytuł zawodowej Mistrzyni Polski i pas!
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport