Dzieje sięGłogów

Materiały wybuchowe z drugiej wojny światowej w piwnicy. Sprawą zajęła się prokuratura1 min na czytanie

Materiały wybuchowe z drugiej wojny światowej w piwnicy. Sprawą zajęła się prokuratura

To działo się wczoraj wieczorem (8.06.). W bloku przy ul. Kosmonautów Polskich doszło do pożaru w jednej z piwnicy – było tam zwarcie instalacji elektrycznej. Na miejsce udały się trzy zastępy straży pożarnej PSP. Gdy ugasili pożar to znaleźli w środku materiały wybuchowe z czasów drugiej wojny światowej. Od razu wezwano też policję i saperów.

– Nasze działania zakończyły godz. o 3.50. Mieszkańcy na ten czas nie wrócili do mieszkań, bo swoje działania prowadziła jeszcze policja i saperzy – mówi nam Tomasz Michalski, oficer prasowy PSP w Głogowie.

Radoxim 5

O sprawę pytaliśmy więc ratuszu. – Okazało się, że w tej piwnicy znajdują się materiały wybuchowe z czasów drugiej wojny światowej. Zagrożenie było duże – skoro trzeba było ewakuować około stu osób. Większość z nich została zakwaterowana w Szkole Podstawowej nr 11 w Głogowie. Saperzy zakończyli działania o godz. 4 rano, ale ludzie do domów wrócili do godz. 6 – mówi Karol Skowroński Biura Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych Urzędu Miasta w Głogowie.

– Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na Koperniku. Wtedy doszło do wybuchu w mieszkaniu i też w piwnicy znaleziono podobne materiały wybuchowe – przypomina. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Głogowie.
RED

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się