Dzieje sięGłogów

“Mechanik” z najlepszym wynikiem matur wśród techników! 86,5 proc. robi wrażenie2 min na czytanie

"Mechanik" z najlepszym wynikiem matur wśród techników! 86,5 proc. robi wrażenie

Dyrektorzy i nauczyciele tak samo jak uczniowie w napięciu czekają na wyniki matur. A gdy się już pojawią szkoły też porównują je z osiągnięciami innych placówek. Przypomnijmy rezultaty.

Uczniowie szkół prywatnych – Mistrzostwa Sportowego Chrobrego Głogów oraz Aslan – zdali wszyscy. Wynik 100 proc. robi wrażenie. Z prawie doskonałego wyniku zdawalności może się cieszyć I Liceum Ogólnokształcące, które ma 99,3 proc. Tuż za podium jest II LO – 94,0 proc.

Wśród głogowskich techników najlepszy okazał się Zespół Szkół Politechnicznych z rezultatem zdawalności 86,5 proc. „Mechanik” przeskoczył Zespół Szkół Ekonomicznych 74,7 proc., Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 71,4 proc. (liceum klasa integracyjna) i 55 proc. (technikum), Zespół Szkół Politechnicznych., Zespół Szkół Samochodowych i Budowlanych 61,3 proc., Zespół Szkół im. Jana Wyżykowskiego 59,4 proc. (liceum) oraz 68,1 proc. (technikum) i Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych 55,9 proc.

Radości z sukcesu uczniów nie kryje dyrektor Zespołu Szkół Politechnicznych Paweł Korzeń. – 86,5 proc. to najlepszy wynik wśród głogowskich techników, co nas niezwykle cieszy. To jest też wynik o 15 proc. wyższy niż średnia powiatowa i o 20 proc. niż na Dolnym Śląsku. To duży sukces naszych uczniów i nauczycieli. Bo to jest symbioza: uczeń bez nauczyciela ni mógłby zdać egzaminu, a nauczyciel nie mógłby bez ucznia cieszyć się z jego sukcesu – komentuje P. Korzeń.

– Gratuluję wyników wszystkim absolwentom liceów i techników. Cieszę się, że te wyniki są dobre, nasze szkoły mają wyniki lepsze niż w województwie – dodaje dyrektor „Mechanika”.

Więcej w rozmowie:

Wśród głogowskich techników najlepsze wyniki matur ma Zespół Szkół Politechnicznych

Dyrektorzy i nauczyciele tak samo jak uczniowie w napięciu czekają na wyniki matur. A gdy się już pojawią szkoły też porównują je z osiągnięciami innych placówek. Wśród głogowskich techników najlepszy okazał się Zespół Szkół Politechnicznych z rezultatem zdawalności 86,5 proc. – To jest też wynik o 15 proc. wyższy niż średnia powiatowa i o 20 proc. niż na Dolnym Śląsku. To duży sukces naszych uczniów i nauczycieli – komentuje dyrektor "Mechanika" Paweł Korzeń.https://myglogow.pl/mechanik-z-najlepszym-wynikiem-matur-wsrod-technikow-865-proc-robi-wrazenie/

Opublikowany przez MyGlogow.pl Czwartek, 4 lipca 2019
Podziel się informacją ...
  • 117
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się