Dzieje sięFotoGłogów

Medal i wyróżnienia! Nauczyciele świętują, choć mają wiele zmartwień [ZDJĘCIA]9 min na czytanie

1

Nagrody i wyróżnienia – dla wielu nauczycieli, pedagogów oraz pracowników oświaty to była szczególna chwila (12.10.). W miejskim teatrze im. Andreasa Gryphiusa, gdzie nagradzał prezydent Rafael Rokaszewicz. Taką formę obchodów Dnia Edukacji Narodowej przyjęto w naszym mieście.

Z jednej strony radość, z drugiej smutek, bo nauczyciele wciąż mają obawy, co dalej z oświatą. Boją się proponowanych przez rząd reform. O tym mówił też prezydent podkreślając, że reformy to także pieniądze. A tych ciągle brakuje, bo subwencja oświatowa nie wystarcza na podstawowe wydatki. Trzeba dokładać kasy z budżetu miasta. – Jest to święto z założenia radosne. Nie pamiętajmy przy tym święcie, że towarzyszy nam niepewność, oczekiwanie. I czasami strach przed tym – co i kto nadejdzie. Pamiętajmy natomiast, że w całym tym zawieszeniu trzeba jednak odnaleźć się: odwołuję się do waszego profesjonalizmu. Bo odpowiedzialności za wychowanie młodych pokoleń nikt z nas nie zdjął. W waszej pracy jest przecież wiele pozytywów – zaznaczał prezydent.

Nagrodą Dolnośląskiego Kuratora Oświaty za wybitne osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej otrzymała Małgorzata Nowakowska, dyrektor SP nr 8 w Głogowie. Ponadto Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki Mariola Kokot, dyrektor SP nr 2. Wyróżnionych zostało również wielu nauczycieli i pracowników oświaty przez prezydenta miasta.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się