Sport

Medale lekkoatletów Piasta na mistrzostwach Dolnego Śląska1 min na czytanie

Medale lekkoatletów Piasta na mistrzostwach Dolnego Śląska

W hali w Łodzi odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa Dolnego Śląska w trzech kategoriach młodzieżowych. Podopieczni trenera Tadeusza Karpowicza w sumie wywalczyli 17 medali w tym siedem tytułów mistrzowskich.

W kategorii młodzika złote medale zdobyli: Julia Czupryńska w skoku w dal – 5,23 m, Zuzanna Walkowiak w skoku wzwyż – 155 cm, Adam Szyrner srebro w biegu płotkarskim i brąz w skoku wzwyż, Krystian Siniawa srebro wzwyż i brąz na płotkach.

Juniorzy młodsi w trójskoku Natalia Zaorska złoty – 9,79 m, a Julia Zaorska brązowy medal, Kacper Kowalski złoty w trójskoku 11,99 m oraz razem z Adrianem Kołodziejem złote medale w skoku wzwyż – 175 cm, Amadou Diallo srebrny w skoku w dal i brązowy w biegu na 60 m p pł, Michał Poprawski brązowy w trójskoku

Juniorzy złoty medal w trójskoku Szymon Cieślak – 13,77 m i srebrny w skoku w dal, Daniel Chamioło brązowy w skoku wzwyż – 180 cm.

– Mimo pierwszego startu i problemów w przygotowaniu się do tej bardzo ważnej imprezy, bardzo wzrosła progresja medalowa i wynikowa z ubiegłego roku. Jest to wynik zainteresowania naszej młodzieży aktywnością ruchową i lekką atletyką – podsumował trener Karpowicz.
RED

Zobacz inne

Więcej w Sport