Sport

Medale mastersów w wieloboju lekkoatletycznym1 min na czytanie

Medale mastersów w wieloboju lekkoatletycznym

W Toruniu odbyły się 30. mistrzostwa Polski masters w wielobojach lekkoatletycznych. To bardzo trudne i wymagające połączone konkurencje  sportowe. Bardzo dobrze wypadli reprezentanci naszego regionu, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych, zdobywając cztery miejsca medalowe.

Złote medale w pięcioboju rzutowym (kula, dysk, młot, oszczep i ciężarek) odpowiednio w swoich kategoriach wiekowych (kategorie od 35 lat co pięć lat) Marek Stolarczyk z Lubina i Zbigniew Tłuszcz z Polkowic, brązowy medal wywalczył Tadeusz Karpowicz z Głogowa.  Srebrny medal w trójboju sprinterskim (60 m, 100 m, 200 m) Stanisław Niezgoda a 5. miejsce Waldemar Żak obaj również z Głogowa. Barbara Gadzińska z Polkowic w pięcioboju klasycznym (100m, dal, oszczep, dysk, 800m ) wywalczyła srebrny medal.

– Uprawianie sportu w każdym wieku pozytywnie wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie, życie towarzyskie, formę fizyczną i  nastrój.  Całożyciowa aktywność pomaga w zapobieganiu wielu schorzeniom i chorobom cywilizacyjnym. Poza tym systematycznie uprawiając sport nie tylko czujemy się młodziej, ale również tak wyglądamy. Zapraszam wszystkich chętnych do wyznaczenia sobie celów sportowych i dążenie do ich realizacji – mówi Tadeusz Karpowicz, trener Piasta Głogów.
RED

Radoxim 5

Zobacz inne

Więcej w Sport