Medale na mistrzostwach Polski. Kolejny ich sukces

13:51, 18.05.2021 Mateusz Komperda Aktualizacja: 14:02, 18.05.2021

W Zalesiu odbyły się mistrzostwa Polski, które były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata GPC. Wiesław Kiwacki startował w wyciskaniu sztangi leżąc i wywalczył srebrny medal w kat. open do 75 kg oraz złoty w kat. masters do 75 kg. - Wyniki 142,5 kg jest moim najlepszym wynikiem w mistrzostwach Polski w Zalesiu, a był to mój czwarty start na tej imprezie. Sukces dedykuję synowi Gracjanowi z okazji urodzin - mówi szczęśliwy reprezentant klubu Athletic Team Rzepin, z którym sięgnął po złoto w klasyfikacji drużynowej, po raz pierwszy w historii klubu.

Powody do zadowolenia ma również jego podopieczna Monika Nowicka-Tymecka, która zdobyła złoto w kat. do 75 kg oraz srebro w kat. open wszechwag w martwym ciągu. Jej wynik 160,5 kg jest nowym rekordem Polski tej federacji. Za nimi bardzo udany czas. Przypomnijmy, że w połowie kwietnia Kiwacki i Nowicka-Tymecka wzięli też udział w mistrzostwach świata federacji WPA, które odbyły się pierwszy raz w Polsce w Pabianicach. Stanęli na podium. Zdobyli srebrne medale. Kiwacki w kat. open do 75 kg w wyciskaniu sztangi leżąc - bijąc tym samym rekord Polski w kat. masters. Nowicka-Tymecka srebro w trójboju siłowym wywalczyła z rekordami życiowymi zarówno w przysiadzie (100 kg) jak i w martwym ciągu (155 kg - rekord Europy WPA) . Mistrzostwa Świata GPC odbędą się Polsce w październiku.