Medale Polaków. Złoto też dla głogowianina

08:55, 06.02.2022 Grażyna Hanuszewicz Aktualizacja: 08:55, 06.02.2022

Drugiego dnia mistrzostw świata w lodowym pływaniu nie brakowało emocji. Polacy mają powody do zadowolenia. W wyścigu na dystansie 1000 m wygrał Marcin Szarpak, który poprawił też rekord świata - 11 minut, 48 sekund i 10 setnych sekundy. Ale na podium na tym dystansie stanął jeszcze Bartłomiej Kubkowski - zajął 2. miejsce.
Głogowianie mają powody do radości - w wyścigu juniorów na 100 m stylem dowolnym złoto zdobył Łukasz Kaźmierczak - zawodnik z naszego miasta. Wśród seniorów srebro wywalczył Rafał Szklarzewski.

W niedzielę (6.02.) na dystansie 250 m w akcji zobaczmy Tomasz Skrzyńskiego (godz. 10) - ten sam zawodnik popłynie też o godz. 10.50 na dystansie 100 m zmiennym, o godz. 11.42 na 50 m motylem, o godz. 13.12 na 50 zmiennym. Na dystansie 50 m zmiennym pojawią się także Tomasz Dajerling, Jacek Kociucki, Łukasz Szykirski, Sławomir Majewski, Daniel Stawecki, Łukasz Hano (godz. 12,42, 12,47, 12,52 i 13.12).