Dzieje sięFotoGłogów

Miał być bałwan pod siedzibą PiS–u, ale… śnieg nie chciał się lepić2 min na czytanie

Miał być bałwan pod siedzibą PiS–u, ale… śnieg nie chciał się lepić 5

Kolejny protest zorganizowany przez Strajk Kobiet na ulicach Głogowa. Tym razem ulicami miasta we wtorek wieczorem (9.02.) przeszła niewielka grupa osób protestujących przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego – zgromadziło się ok. 30 uczestników protestu. Spotkali się pod ratuszem, przeszli al. Wolności na ul. Poczdamską i zakończyli swój marsz pod siedzibą PiS i biurem posła tej partii Wojciecha Zubowskiego.

Organizatorki marszu ogłosiły, że minął tydzień od opublikowania wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego. – I mamy kolejne skandale. Kaja Godek nie próżnuje w sprawie in vitro – powiedziały, nawiązując zapewne do tego, że znana działaczka prolife szykuje się do wielkiej kampanii przeciwko in vitro w naszym kraju. – Musimy walczyć o prawo wyboru – mówiły działaczki.

Radoxim 3

Zapowiedziały dużą akcję „Nazywam się miliard” przeciwdziałającą przemocy wobec kobiet, która ma się odbyć online 14 lutego. Namawiały do wzięcia w niej udziału. Finałem wtorkowego marszu było zrobienie bałwana pod siedzibą PiS – u, ale… śnieg nie chciał się lepić. Wyszło jak wyszło.
RED

Ogłoszenie na Facebooku dla UE! Musisz się zalogować, aby przeglądać i publikować komentarze na FB!
Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w Dzieje się