RegionSława

Miały być międzynarodowe zawody, ale chętnych było za mało. Zrobili ogólnopolskie1 min na czytanie

Miały być międzynarodowe zawody, ale chętnych było za mało. Zrobili ogólnopolskie

W Nowej Wsi koło Wschowy odbyły się Ogólnopolskie Otwarte VIII Zawody w Powożeniu Zaprzęgami Konnymi zorganizowane przez miejscowe Ranczo Rubin. Dzień wcześniej miały być też pierwsze międzynarodowe zawody, ale dojechało ze względu na epidemię jedynie 12 załóg krajowych bez udziału załóg zagranicznych. Odbyły się, ale szkoda, że tylko z krajowymi zaprzęgami.

– Szkoda, bo zawody przygotowane były na najwyższym poziomie – powiedziała nam członek zarządu klubu Dominika Rimke. W sobotę (24.04.) odbyła się próba ujeżdżenia na czworoboku w zaprzęgach jedno, paro i czterokonnych w kategoriach konie duże i konie małe.

Radoxim 5

W kategorii zaprzęgów czterokonnych koni małych wygrała Dominika Rimke ze stajni Przybyszów Rimke Driv Team zrzeszona w klubie Ranczo Rubin z luzakami córkami Karoliną i Magdaleną. W kategorii zaprzęgów czterokonnych – konie duże wygrał gospodarz Tadeusz Andrys. W niedzielę (25.04.) odbył się konkurs kombinowany. Była to próba zręczności z dwoma dodatkowymi przeszkodami wodną i zręcznościową w lesie. Konkurs kombinowany wygrała ponownie Dominika Rimke wraz z córką Magdaleną w zaprzęgu parokonnym kuce. W sumie udział wzięło ponad 50 załóg z całej Polski.
RED

Zobacz inne

Więcej w Region